Vita Flex masáž s oleji YL®

Historické okénko:

Technika Vita Flex bodů je silná, přitom neinvazivní, starověká tibetská metoda, kterou na Západ přivezl v roce 1920 Stanley Burroughs. Byla vyvinuta před několika tisíci lety a zřejmě je ještě předchůdkyní akupunktury. Jde o velmi účinnou techniku. Její doslovný význam je „vitalita přes reflexy“. Má přesah pro naše tělo i psychiku.

buddhist-737275_1280Jak to funguje?

Technika v dnešní podobě pracuje v souzvuku s čistými esenciálními oleji a využívá různé reflexní body na těle. Můžeme ji použít pro podporu všech tělesných systémů.

Chiropractic-Care-and-Essential-Oils-Raindrop-Flex-Therapy-150x150Na první pohled vypadá velmi podobná reflexní terapii, ale v principu je jiná. Pracuje šetrně, ale vydatně s elektrickými a energetickými drahami těla. Jde vlastně o něco, jako je oprava zkratu v elektrickém vedení, takovýchto zkratů máme po těle mnoho. Jde tedy zjednodušeně o to, stimulovat speciální místa na těle, aby „elektrika“ fungovala, jak má.

flash-505865_640Teorie techniky je velmi zajímavá, téměř vědecká. Pracuje s elektrickým nábojem a  je v podstatě podobná piezoelektrickému jevu (jde o schopnost krystalu generovat elektrické napětí při jeho deformování). Zde je ale použita lidská ruka, konkrétně pohyb polštářku prstů, konců bříšek a nehtů. Kůže je kontakt, kdy energie protéká, nehet je přerušení. Tyto impulsy se rychle střídají. Tak vzniká elektrická stimulace a dochází k dráždění jednotlivých reflexních bodů či zón, obnovuje se tok energetických drah, potažmo je stimulována zvolená cílová oblast. Celkově se snižuje napětí v těle.

drops-plant-leaves-43481_64Technika využívá elektromagnetických vlastností čistých a kvalitních esenciálních olejů a jejich předurčení v podobě vlastností a přesahu pro náš systém. My používáme díky výborné osobní zkušenosti oleje firmy Young Living®. V západním světě je zřejmě nejznámější užití Vita Flex bodů v praxi v technice „Dešťové kapky“, neboli Raindrop. I tu  poskytujeme v našem studiu, neboť ji považujeme za velmi účinnou.

7ea84face54e5767137544a5d3555075

Při masáži Vita Flex stimulujeme přednostně body na plosce nohy. Vita Flex body můžeme stimulovat ale i jinde, například na uchu, na ruce, na meridiánových drahách apod. Masáž můžeme doplnit i tlakem na reflexní zónu, tak jak ji známe z reflexní terapie. Techniky se nevylučují, spíše doplňují.

                                            EarcovEar

Odezva organismu:

Jako u každé techniky, která umí „zčeřit náš mnohdy bahnitý rybníček“, můžeme zaznamenat po aplikaci mírné nežádoucí účinky, které jsou v podstatě dobrým znamením, že naše tělo reaguje. Nejlepší rada je pít hodně vody, před, ale i po aplikaci. Ta odplaví případné uvolněné toxiny.

Kontraindikace (aneb, kdy ne do masérny):

road-sign-464643_640

Při akutních a infekčních stavech (spíše ochrana maséra, lidé si doma aplikují Vita Flex i v těchto stavech, na svou zodpovědnost, často zaznamenají úlevu), v prvním trimestru těhotenství (preventivní opatření), při akutní intoxikaci (může nastat prudká odezva), při závažných srdečních onemocnění (preventivní opatření), při transplantaci orgánu (ten je nutno při stimulaci vynechat, případně postupovat opatrně)

CENÍK:

justice-4234462_1280

Vita Flex masáž- cena es.oleje  + 40 minut  – 230,-                                                                        (ca 10 kapek, viz. CENÍK kapek, zahrnut úvodní rozhovor 10-15 minut)

Vita Flex masáž – cena es.oleje  + 60 minut  – 300,-                                                                        (ca 10 kapek, viz. CENÍK kapek, zahrnut úvodní rozhovor 20 minut)

Kompletní ceník služeb ZDE