Raindrop technika- RDT

drops-of-water-578897_640Vznik techniky:

Raindrop technika (RDT), aneb technika „Dešťové kapky“. Je velmi silná technika, používající čisté kvalitní esenciální oleje a speciální hmaty. Byla vyvinuta Dr. Gary Youngem v roce 1980. Spojuje v sobě několik způsobů, které mohou napomoci rovnováze a hluboké regeneraci, což v dnešní době všichni potřebujeme. RDT má přesah pro fyzické tělo, psychiku i mysl. Tato technika zažívá v současné době obrovskou vlnu obliby po celém světě, protože je velmi účinná.

Esenciální oleje se nanášejí na chodidla, kam se za pomoci tibetské techniky Vita Flex aplikují do reflexní zóny páteře. Dále se oleje nanášejí na páteř (kapou se z větší výšky- odtud název „technika dešťové kapky“, pracují tak i v elektromagnetickém poli člověka). Posléze jsou některé oleje aplikovány na celá záda. Používá se tzv. „peříčková“ technika, kterou Dr. Young převzal od indiánů kmene Lakota. Indiáni používali k masáži peří, které je dnes nahrazeno jemnými tahy konečky prstů (nehtů) terapeuta po kůži.

sheet-613530_640Účinky RDT:

RDT dokáže ulevit bolavým svalům a kloubům, startuje přirozené stimuly k ozdravení organismu, pomáhá relaxovat tělo, duši i mysl, harmonizuje, přináší důležité impulsy do míst, která na těle často stagnují a jsou přetížena (páteř), umožňuje reflexní odezvu organismu. Techniku Raindrop převzala do své klinické praxe i řada lékařů ve Spojených státech.

Pokud připustíme, že člověk je mnohovrstevnatá bytost, Raidrop dokáže zasáhnout několik těchto vrstev, a to velmi efektivně.

stones-792840_640Práce s neředěnými esencemi:

Neředěné esence mají bezpečný a silný léčebný efekt, musí být ovšem naprosto čisté a kvalitní a je třeba sledovat případné prudké reakce klienta, proto se před RDT provádí test snášenlivosti. Masér by měl být řádně proškolen. Na destilované oleje prakticky nemůže existovat alergická reakce, jejich molekuly jsou na to příliš malé, potvrdil to molekulární výzkum a princip alergické reakce těla. Reakce způsobená psychosomatikou možná je (nezaměňovat s alergií), proto se postupuje před RDT bezpečně. Během techniky může dojít k podráždění či přehřátí kůže. Klient proto komunikuje s masérem a sděluje mu případné nepohodlí. Tyto reakce se ihned mírní ředěním čistých esenciálních olejů mastným olejem, brzy odeznívají. Prokrvení je naopak při RDT velmi žádoucí, neboť umožňuje vstup esencí do těla, do všech jeho systémů.

Raindrop-Technique-Collection-Contents-300x207Používají se esenciální oleje Young Living®:

Jednosložkové: Oregáno – Tymián – Bazalka – Cypřiš – Libavka – Máta – Majoránka.  Směsi: Valor – Aroma Siez.

Bez-názvm,lu-1Jedná se o čisté organické esenciální oleje té nejvyšší terapeutické třídy A. Tyto oleje mají velmi mocné účinky, většinu bychom řadili do tzv. horkých olejů.

Délka RDT:

Déka „Raindropu“ je cca hodina až hodina a půl.

Doporučení:

Po RDT je nutno dodržovat správný pitný režim a ulehčit tělu případnou očistnou reakci.

Zajímavost:

Pokud změříte klienta před RDT a po RDT, pravděpodobně zjistíte, že se během hodiny zvětšil!

Kontraindikace (aneb, kdy ne):

road-sign-464643_640

Epilepsie, roztroušená skleróza, vysoký krevní tlak, rakovina (po chemoterapii), těhotenství, kojení.

CENÍK:

justice-4234462_1280

Raindrop technika neboli RDT (použito děvět esenciálních olejů) – 70 minut – 1050,-

Raindrop technika neboli RDT (použito děvět esenciálních olejů) – 90 minut – 1350,-

Kupón na Raindrop techniku (4x RDT) – 4x 70 minut – 3900,-

Kompletní ceník služeb ZDE