Příprava na konstelace

Ne všichni znají osudy své rodiny, ne všichni vyrůstali ve své biologické rodině, v některých rodinách se moc nemluví, tají se před potomky důležité informace (např. velmi citlivé téma potratů, sebevražd, postižení) apod. Před konstelacemi je vhodné, pokud to lze, si zjistit informace o své rodině, nicméně to není nutnou podmínkou. Práce ale může být pak snazší, lektor či terapeut najde snáz cestu k jádru problému.

Vždy dbejte na to, abyste informace od svých rodičů, prarodičů či příbuzných, zjišťovali citlivě a bez posudků či odsudků. Pokud cítíte, že v rodině se tají něco „divného“, buďte ohleduplní, „prát špinavé prádlo“ před potomky je nesmírně náročné. Ujistěte je, že tyto informace jsou důležité pro úlevu všech zúčastněných, pokud se utajované skutečnosti přijmou jako fakt, součást minulosti rodu a dále se již netají, nikdo není nakonec ten odsouzeníhodný  „viník“. Těžké události mají VŽDY důvod, příčinu vzniku, slouží k pochopení na cestě a k učení, nejde o to, nést pomyslnou VINU v rodě na mnoho věků dopředu. Nakonec je potřeba dojít ke klidu, smíření a odpuštění.

trousers-362781_640Co je tedy vhodné zjistit, pokud to lze:

Informace o členech rodiny nejlépe do třetí generace (případně o partnerovi)- počty dětí a sourozenců, potraty, traumata, rodinná tabu, mentální a fyzické postižení, zneužívání, incest, adopce, neplodnost, náhlá úmrtí, předčasná úmrtí (mladší 50ti let), úmrtí dětí, umělé oplodnění, násilí, vraždy, sebevraždy, psychické poruchy, rozvody, jiná sexuální orientace, těžké diagnózy a nemoci, závislosti, úmrtí za zvláštních okolností, rodinné tragédie, emigrace, nezvyklé okolnosti, potraty, zavržení jedinci, řády, sekty, vydědění, ztráty majetku, požár, hazard, odnětí svobody, o kom se v rodině nemluví, nucené svatby, těžký osud atd.

Emoční příprava:

Dále je nutno počítat s tím, že na konstelacích mohou probíhat žádoucí emoční reakce a silné prožitkové jevy, tak jako u téměř každé hlubinné metody.

Vědomě se není jinak třeba chystat, už samo rozhodnutí konstelace podstoupit, je známkou jisté míry nachystanosti. Váš „systém“ je velmi dobře informován o tom, že budete podstupovat cestu do raciem nezmapovaných končin. Může přijít strach, nejistota, přechodná nemoc, nebo naopak velké odhodlání, radost. Mnohdy se citlivějším jedincům začnou dít zvláštní věci. Například se zdají výrazné sny, dějí se „náhody- nenáhody“, přicházejí obrazy a informace z nevědomých složek. To vše je normální a já tomu říkám PŘÍPRAVA. Každopádně je dobré být odpočatý a je nutné být neitoxikovaný jakoukoli látkou, která by ovlivňovala Vaši psychiku či stav vědomí.

parachuting-817630_640Představte si to jako přípravu před skokem z letadla. Předchází mnohdy nervozita, ale po výskoku už plynete v přítoném okamžiku, někdy se může dostavit i euforie…

tandem-skydivers-603631_640

Možné dočasné potíže po konstelacích jsou uvedeny ZDE.