O esenciálních olejích obecně

drops-plant-leaves-43481_64Esenciální oleje:

Esenciální oleje, jsou známé jako živé energie přírody, někdo jim přezdívá „krev rostlin“. Jsou to přírodní, aromatické těkavé kapaliny, které se nacházejí v keřích, květinách, stromech, kořenech, pryskyřicích, plodech a semenech. Charakteristické složky obsažené v éterických esenciálních olejích chrání rostliny před hmyzem, ztíženými životními podmínkami okolního prostředí a před nemocemi. Kromě toho, že jsou důležité pro růst rostlin a pro zdravé prosperování rostliny. Zajišťují regeneraci a přispívají k okysličování rostliny. Kde není kyslík, je nemoc či bolest, to platí u rostlin stejně jako u člověka. Bonus matky Přírody je, že esenciální oleje krásně voní. U poradenství platí zásada „pokud nevoní, tak s klientem pracují“, může se to rychle změnit.

Esenciální oleje jsou bioaktivní látky. Rostlina je nemá náhodou. Můžeme jim měřit bioelektrickou vibraci. Vše ji má, například i nemoci. Oleje ji mají oproti ostatním velmi vysokou. Vyšší vibrace se hodí, nelíbí se totiž těm, kteří škodí a nízké vibrace milují – viry, bakterie, plísně apod.

Esenciální oleje jsou extrahovány nejčastěji pomocí parní destilace (výsledkem jsou pak velmi malé molekuly, na které naše tělo nealergizuje, jsou příliš malé), některé lisováním za studena (větší molekuly, alergizace je zde možná, např. citrusy). Mají zcela jiný záběr než usušené rostliny a tinktury, které o většinu svých éterů přijdou. Každopádně jde o úžasné a účinné dary přírody, ale zároveň o látky vysoce koncentrované a takto je nutno k nim i přistupovat.

Piramida_Maslowa

Příklad olejů firmy Young Living® a frekvencí