Řízená relaxace

sparkles-254263_640Žijeme v uspěchané době. Naše mysl letí jako vítr, přesněji řečeno vichřice, podobné je to i s našimi emocemi. Málokdo umí tuto vichřici zkrotit. Pomyslná hladina naší mysli a emocí je mnohdy dlouhodobě zčeřená a nám berou pozornost odlesky a výška vln, při relaxaci se vlny uklidní a hladina vyrovná, mohou „připlout“ důležité a ryzí impulzy.

swan-319379_640Relaxační zklidnění je velmi žádoucí. Mnoho výzkumů dokázalo, že mezi tělesným a duševním napětím existuje velmi úzký vztah, jedno se přelévá do druhého. Řízenou relaxací necháme odpočinout tělo i naši racionální složku, zklidní se naše emoce a mohou přijít impulzy z hlubších složek, se kterými nejsme běžně v kontaktu.

V relaxačním stavu se uvolníme, na což náš systém okamžitě reaguje ozdravením. Propojíme se podvědomě sami se sebou i s celkem. I v běžném životě nevědomě relaxaci vyhledáváme, proto se také uvolníme při každé příjemné činnosti. Řízená relaxace spočívá v tom, že jsou vědomě lektorem či terapeutem dávány impulsy k uvolnění těla, duše i mysli.

6403193705_e550e47f70_b

Při hluboké relaxaci dochází k uvolnění svalstva, snižuje se krevní tlak a tepová frekvence, zpomaluje se dech, rozostřuje se zrak a především se mění stav vědomí. Tato změna nám umožňuje zpřístupnit podvědomí a tím pracovat s jeho obsahy. Současně můžeme tyto podvědomé obsahy pozitivně ovlivnit.

Relaxace může být proložena léčivými afirmacemi, zvoláními, které náš systém může přijmout za své a dle toho pak změnit vibraci a celkově se zharmonizovat.

Po relaxaci je člověk uvolněný fyzicky i psychicky a je celkově vitálnější. Mnohdy potřebuje méně spánku, a přesto je odpočatý a dobře naladěný. Například delfínům je tento stav přirozený, člověku kdysi byl také, dnes si ho potřebujeme připomenout, řízená relaxace je jednou z možností.

bottlenose-dolphin-406763_640