Masáž zvukem „tibetských mís“

„Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.“  Platón

bowl-56891_640Zvuk a náš systém:

Náš systém je živý, a jako živý je souzvukem vibrací a vlnových délek. Tyto vibrace lze vnímat jako zvuk, pro naše fyzické ucho je však neslyšitelný. Jsme tedy „chodícím koncertem“ všech našich orgánů, buněk, pocitů i myšlenek. Sami znáte, jaké to je nepříjemné, když jdete na koncert a muzikanti hrají falešně, disharmonicky. To se děje i nám, neboť vibrace neharmonické vydávají např. strachy, agrese, emoční bloky, úzkosti, vibrace nemoci apod. Máme vlastně štěstí, že většina nemá absolutní vibrační sluch, na Zemi by takovýto člověk asi za krátkou dobu zešílel. Je tedy žádoucí, aby naše vibrace byly „vyladěné“, orgány a buňky zdravé, naše emoce klidné a mysl nezatížená negací.

Navíc naše tělo je ze 70% tvořeno vodou, a z fyzikálního hlediska voda zvuk výborně přenáší. Naše tělo je plné zvuků, s kterými pobýváme již od pobytu u maminky v bříšku (je dokázáno, že zvuky vnímáme ještě před narozením) – zvuk srdce, zvuk tepu a šum krevního řečiště, různé škrundání a jiné. Tibeťané říkají, že zvuky hudebních nástrojů tvoří protipól ke zvukům uvnitř člověka, které může slyšet, když se nachází v úplném tichu.

Historické okénko:

background-651752_640Zvuk a léčení je nerozlučně spjato, léčení zvukem patřilo do tradic starých moudrých národů a zasvěcenci znali jeho přesah. Ať už zmíníme staré Tibeťany, Indy, Nepálce, Japonce, Egyptské zasvěcence či druidské a ještě starší národy. Meditační techniky mnoha duchovních tradic odedávna využívali zvuk a jeho vibrací jako základního prostředku léčení a duchovního rozvoje. Podle indické mytologie byl člověk stvořen ze zvuku, a tudíž JE zvuk. Pythagoras rozlišoval tři druhy hudby: „hudbu sfér, kterou zní celý vesmír, hudbu, kterou vnímáme prostřednictvím hudebních nástrojů a nakonec i hudbu, kterou zní člověk.

Tibetské mísy:

singing-bowls-792558_640„Některé zdroje tvrdí, že mohou být tibetské zpívající mísy staré až čtyři tisíce let. Jiné prameny říkají, že jsou tyto nástroje o dva tisíce let mladší. Žádný „zaručený“ zdroj o jejich původu v podstatě neexistuje, informace o jejich původu jsou zkreslené a příběhů o jejich kořenech několik. Jednou z možností proč tomu tak je, je skutečnost, že ty takzvané ‚tibetské‘ mísy se v himálajském regionu vyskytovaly v různých formách na více místech zároveň a dnes je již velmi těžké dopátrat se původního pramene těchto vznešených nástrojů.“

František Horváth

Původní tibetské zpívající mísy jsou podle dávných tradic vyrobeny ze sedmi kovů. Každý kov symbolizoval jednu planetu: zlato odpovídá Slunci, stříbro Měsíci, měď Venuši, železo Marsu, rtuť Merkuru, cín Jupiteru a olovo Saturnu. Každý z kovů vydává jedinečný tón, a tyto tóny společně tvoří jedinečný souzvuk. Použité množství jednotlivých kovů nemusí být pro každou mísu stejné. Pravé tibetské mísy prý mají ve svém složení více stříbra a cínu, a nejsou tolik lesklé.

Na trhu existují různé mísy a mnohdy se o všech tvrdí, že jsou to zaručeně ty pravé tibetské. To sice není pravda (realistický komentář F. Horvátha), mísy jsou vesměs nepálským a indickým artiklem, ale to vůbec nesnižuje jejich zvukové kvality. Vibrace i alikvóty vydávají unikátní. Mísy jsou tepané ručně, proto nejsou strojově přesné, každá je individualitou.

Jak nám pomůže zvuk tibetských mis:

Jejich vliv je silný a mocný. Prostřednictvím jejich nádherných alikvótních zvuků můžeme harmonizovat a tím i léčit. Zvuk mísy synchronizuje mozkové vlny i naše hemisféry a dodává pocit zklidnění a uvolnění. Frekvence vibrující tibetské mísy, doslova masírují buňky a pomáhají tak orgánům celého našeho těla. Tak aby byla nalezena frekvence zdraví, souzvuku a spolupráce. Organismus tedy zesílí svou energii a aktivuje přirozené samoléčebné schopnosti. Zvuk mísy slouží jako spojení mezi člověkem a zákony vesmíru, to také učí tibetští mistři zvuku.

Masáž mísami přes oblečení:

5759997022_7fa58a33c2Dopřáváte si léčbu zvukem. Během terapie zůstáváte oblečení a zpívající mísy vám jsou rozeznívány přímo na těle, vedle těla a v energetickém poli. Vše probíhá v klidném prostředí. Budete hluboce relaxovat. Ve stavech hluboké relaxace se dostáváme do kontaktu s našimi intuitivními složkami, což nám pomáhá v sobě probudit naše vlastní ozdravné procesy a sebelásku. Rozpouštějí se bloky a naše obvyklé hlavové – „musismy – já musím to či ono“. Všech těch více než 70 biliónů buněk Vašeho těla dostane jemnou vibrační masáž.

Délka: 30-50 minut

Cena:

30 minut – 150,-

50 minut – 250,-

Terapie zvukem mís po jiné masáži z nabídky:

wellness-285588_640Regenerační či například Holistická aromaterapeutická masáž, jsou samy o sobě zážitkem. Na závěr může přijít bonus v podobě zvuků a vibrací tibetských mis. Rozmasírované tělo je více uvolněné, zvláště pokud působily i esenciální oleje. Souhra doteků, esencí, zvuků, to je již velmi komplexní péče.

Délka: zvolená masáž +  cca 20 minut zvukové masáže (dle přání klienta déle)

Cena:

20 minut – 100,-

30 minut – 150,-

PICT1372