Ditina vlněná vášeň

sheep-345691_1280Jsem milovnicí ovčí vlny. Je to materiál, který mne uklidňuje a já pomoci něj mohu utlumit záchvat tvořivosti, který mne pravidelně v některých obdobích v roce postihuje. Nedá se mu vyhnout, je to zřejmě potřeba mé duše, kterou většinou vyslyším. Jeden z mých osobních cílů, který jsem si zadala, je navrátit vlně kousek úcty, radosti a pozornosti, což si jistě zaslouží, v posledních desítkách let je spíše opomíjeným materiálem.

sheep-57706_1280

Protože nemáme kde a jak chovat ovečky, pořídili jsme si chlupatého kamaráda. Angoráka Heřmana. Jeho srst je neskutečně jemná a co víc, dá se z ní plstit, chová se jako vlna. Podmínky angoráků ve velkochovech jsou žalostné, takže jsme se rozhodli nikde vlnu nekupovat a vrhnout se na chov doma. Výrobky z jeho srsti jsou vzácností, neboť této „vlny“ z něj nemáme mnoho.

pro-web

Nejraději z vlny plstím a vyrábím šperky. Protože ráda používám esenciální čisté oleje, které lze na vlnu aplikovat, vznikají jedinečné voňavé kousky. Pak ráda vyrábím boty a hračky, ale vše je velmi pracné, nepracuji na objednávku, jen pro radost.

rvxnvpzjsflfuq-b o_uwgcmskijcrkrn-b o_dhnrsgwpzcgvup-b

PICT1161     PICT1154    Tygr-1

Občas i usednu ke kolovratu či tkalcovskému stavu a vznikají další rukodělné výrobky. Mé kousky k prodeji si můžete prohlédnout a zakoupit u nás ve studiu v Písku. Občas oživíme i náš obchůdek na Fleru.

Bez názvu 1

dubísek-kubik1 oranžáček-kubik1

Plakát A3 svět vlny