Akce kulová vlněná plstěná

Zeptáte-li se malého dítěte,

...zda je radost kulatá, nebo hranatá, většinou s odpovědí vůbec neváhá: „…kulatá“. Něco kulatého je s námi zkrátka bytostně spjato. I na počátku našeho činění byla inspirace něčím kulatým, přímo kuličkou a ne ledajakou. Samozřejmě kuličkou uplstěnou z ovčí vlny.

sm__s-1

Ve vodách Fleru (internetového tržiště s kreativními rukodělnými výrobky), kde máme v našich plodných měsících otevřený obchůdek, se nám v hlavách zrodil před několika lety, v roce 2012, nápad. Co kdybychom sdružili nějak ty, kteří mají rádi vlnu a plstění, spojili bychom své síly a vyrobili takový „koncentrát“ našeho snažení a lidského radování. Každý plstič by měl zvládnout uplstit kuličku daného rozměru a nakonec to lze naučit třeba i zručné dítě, tak proč toho nevyužít. I ty, co jen fandí našemu záměru, jsme se rozhodli přibrat na palubu. A začalo se plstit!

jizd9287_0

Byl založen klub – „Akce kulová vlněná plstěná“.

Zájem lidí byl překvapivý. Během tří dnů klub čítal více než dvě stovky lidí, což se stabilně drží dodnes, máme kolem 250 členů. Řady odchozích, doplňují ti přicházející. Mnozí přišli nakouknout a dělat nám podporu „v zádech“, mnozí jsou však dodnes aktivní koulící přispěvatelé.

img_9825

 jizd9283

A kam se vlastně kuličky dokoulely?

Dokoulely se k dětem do jedné speciální školy, a dětských domovů, v podobě hezkých barevných kulatých výrobků. První rok to byla nástěnka, další roky jsme se rozhodli pro vánoční řetězy.

IMG_0104

Každý rok připlstíme další kuličky a zatím nás nadšení drží.

Díky našemu klubu proběhlo již několik příjemných lidských setkání, kdy jsme plstili kuličky společně. Sešli se staří plstící mazáci i úplní začátečníci.

P6228356 JIZD9455

Mnozí jsme si pokorně uvědomili, že uplstit kuličku přesného rozměru zas taková legrace není, ale díky trpělivosti a vzájemné podpoře nám to nakonec šlo jako po másle.

img_9816

Pokud byste se chtěli k našemu dlouhodobému poklidnému projektu přidat, můžete po přihlášení na Fler vstoupit do našeho klubu „Akce kulová vlněná plstěná“.

jizd9288